Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Úvod » Brusné systémy - Koch » Plstěné kotouče

Brusné systémy - Koch / Plstěné kotouče

                                

Brusné a ostřící kotouče Koch jsou vyrobené ze speciální plsti obohacené oxidem hlinitím, tvrzené a používají se výhradně s brusnou pastou. Pasta má i chladící účinek a tak nehrozí přehřátí nástroje. Ostří je bez otřepů a vnitřní stranu není nutné upravovat. Optimální rychlost je kolem 1400 ot/min.

Směr otáček se musí dodržet a to vždy od těla, nikdy břit nesměřovat proti směru!

U nejběžnějších kotoučů 120x20 je životnost přibližně 15000 až 20000 busných operací. Čím větší kotouč tím více operací. Brusná pasta dle zrnitosti poskytuje 2500 až 3000 procesů.

Žluté a zelené kotouče jsou materiálově totožné. Mají průměrnou tvrdost. Používají se pro rychlé ostření - leštění. Obvykle stačí nástroj stisknout na kotouč po dobu několik vteřin a máte břit s holící schopností. Doporučuje se používat zelený kotouč pro všechny ploché a žlutý pro všechny duté nástroje.

Červené a modré kotouče jsou také materiálově totožné, ale tvrzené v porovnání se žlutými/zelenými. Používají se pro jemné broušení, zkosení, tvarování, ... . Broušení bude trvat jen několik málo vteřin a je lépe kontrolováno. Doporučuje se používat modrý kotouč pro všechny rovné a červený pro všechny duté nástroje.

Na všechny plstění kotouče lze používat jak zelenou tak modrou brusnou pastu a aplikovat v jakémkoliv pořadí.

Broušená plocha je mírně konkávní což je ale běžné na kotoučových bruskách.

 

 

Řadit podle 
Výrobce